Lei en zink experts ingezet op project Molenvlietbrink

De daken van enkele wooncomplexen aan de Molenvlietbrink in Woerden, eigendom van woningverhuurder Heimstaden Nederland, waren tot voor kort bedekt met asbesthoudende kunstleien. Reden genoeg voor de relatief nieuwe eigenaar van deze complexen om de hulp van Patina in te roepen, die op haar beurt koos voor de expertise van het gespecialiseerde Klomp Lei en Zink. Inmiddels zijn de daken vrij van asbest en klaar voor hun nieuwe jas van natuurlei.
2022-05-06
Asbestsanering

Asbest was tot 1994 een veelgebruikt bouwmateriaal. Gezien de brandwerendheid en isolerende werking van het materiaal was dat geen gekke keuze. Asbest kan in het dagelijks leven normaal gesproken geen kwaad, maar tijdens werkzaamheden of brand kunnen asbestvezels worden ingeademd en dat kan schadelijk zijn. Hoewel het toepassen van asbest sinds 1994 verboden is, zijn er nog steeds woningen uitgerust met dit materiaal. Tot voor kort was dat ook de situatie bij de twee wooncomplexen aan de Molenvlietbrink.

Patina en Klomp Lei en Zink zijn half maart gestart met de sanering van de oude kunstleien die vervolgens in luchtdichte zakken -volledig volgens protocol-  zijn afgevoerd. Doordat bewoners tijdens de sanering hun ramen en deuren gesloten hielden, hebben zij geen enkel risico gelopen op inademing van de vezels. Gelukkig nam deze fase -die in samenwerking met asbestsaneerder Van Santen Advies is uitgevoerd- slechts een aantal dagen in beslag en kon de inspecteur het gebied snel weer vrijgeven.

Lei en Zink experts

Inmiddels werken de Lei en Zink experts van Klomp aan de opbouw van de daken. Deze werkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van de dampopen dakfolie, het vastzetten van de leilatten en het plaatsen van de door Lei en Import geleverde natuurleien. Dit product gaat een leven lang mee en is hiermee een bijzonder duurzame keuze. Ook in deze fase doen Patina en Klomp Lei en Zink er alles aan om overlast voor de bewoners tot een minimum te beperken. Dat betekent dat er geen harde muziek wordt gedraaid en de bouwplaats overzichtelijk wordt gehouden. De nieuwe, duurzame daken van de wooncomplexen worden eind mei opgeleverd.

Lees meer:

jul, 02, 2026

Let op: misbruik van onze bedrijfsnaam en telefoonnummer!

Helaas hebben wij signalen ontvangen dat mensen telefonisch worden benaderd door personen die zich voordoen als medewerkers van Klomp. Daarbij wordt gebruikgemaakt van onze bedrijfsnaam en telefoonnummer. Tijdens deze gesprekken wordt vanuit een bank (bijvoorbeeld ABN-AMRO) gevraagd om een nog openstaand factuur te betalen.
EPBD IV
jun, 25, 2026

EPBD IV is van kracht: wat verandert er voor gebouwen?

Sinds 29 mei 2026 is de EPBD IV van kracht. Deze Europese richtlijn moet de energieprestatie van gebouwen verder verbeteren en speelt een belangrijke rol in de route naar een emissievrije gebouwde omgeving in 2050. Voor eigenaren en beheerders van utiliteitsgebouwen is vooral de aandacht voor gebouwautomatisering interessant…
Elektrische vracht wagen van BQ duiker
apr, 30, 2026

SPRILA of SPULA: welke subsidie past bij jouw bedrijf?

Bedrijven die investeren in laadinfrastructuur kunnen flink profiteren van subsidies. Maar welke regeling is voor jou het meest interessant? SPRILA en SPULA lijken op elkaar, maar de verschillen zijn groot. We zetten ze voor je op een rij.

5 redenen waarom werken in de techniek juist nu interessant is

In een recente, nieuwe aflevering van het NPO-programma Wat houdt ons tegen? licht ‘onze’ Ronald Olij toe waar het in de energietransitie écht schuurt: het tekort aan technici. Een probleem dat dagelijks voelbaar is op projecten. Tegelijkertijd ligt daar juist een enorme kans. In dit artikel laat hij zien waarom dit hét moment is om voor techniek te kiezen.

Dakisolatie als basis om energie te besparen

Veel bedrijfspanden verliezen dagelijks energie via het dak, terwijl de aandacht uitgaat naar installaties en netverzwaring. In dit artikel deelt Peter Bouwes zijn visie op waarom dakisolatie de basis is voor lagere energiekosten en toekomstbestendige techniek.

De juiste warmtepomp kiezen begint niet bij de warmtepomp

Een warmtepomp kan technisch perfect zijn en toch tegenvallen in de praktijk. Dat heeft zelden met het toestel te maken, maar alles met het systeemontwerp eromheen. Carlo Nonneman, bedrijfsleider Klomp Technisch Buro, neemt je mee in zijn kijk op warmtepompen anno 2026 en laat zien waar rendement en comfort écht worden bepaald.